با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد در غرفه منطقه آزاد انزلی/ شروع به کار نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد در غرفه نمایشگاهی این سازمان،پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران شروع به کار نمود. در جریان این بازدید که عیسی فرهادی،رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان نیز حضور داشت، حجت عبدالملکی با […]

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد در غرفه نمایشگاهی این سازمان،پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران شروع به کار نمود.

در جریان این بازدید که عیسی فرهادی،رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان نیز حضور داشت، حجت عبدالملکی با تعدادی از نمایندگان شرکتهای تولیدی، دانش بنیان، مدیریت صادرات، صادرکنندگان نمونه کشوری،سرمایه گذاران خارجی حاضر در منطقه در خصوص توانمندی ها و ظرفیت‌های تولیدی، صادراتی این شرکت‌ها به گفتگو پرداخت.

بنابراین گزارش در پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران، سازمان منطقه آزاد انزلی همراه با سایر مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور، در سالن مناطق آزاد واقع در غرفه ۳۸a به عرضه فرصت ها و ظرفیت‌های متنوع نخستین منطقه آزاد شمال کشور می پردازد که مهمترین آن ارائه بسته‌های پنجاه گانه طرح های سرمایه گذاری امکان سنجی شده می باشد.

گفتنی است طرح های امکان سنجی شده در چهار محور اصلی، سرمایه گذاری در زمینه بندری، گردشگری، تولیدی-صنعتی و تفریحی-ورزشی است و علاوه بر این کتابچه های راهنمای سرمایه گذاری، بسته های تبلیغاتی-اطلاع رسانی، لوح فشرده چندرسانه ای چند زبانه مشتمل بر قانون و مقررات مناطق آزاد و …، بروشورها و کاتالوگ های معرفی توانمندی ها و ظرفیت های مختلف سرمایه گذاری در نخستین منطقه آزاد شمال کشور به زبان های انگلیسی، روسی و فارسی ارائه می شوند.

از سوی دیگر بخش معرفی و نمایش هنر صنعت رشتی دوزی به عنوان یکی از مهمترین صنایع دستی استان در سطح بین المللی و سرمایه گذار پرورش دهنده گیاهان زینتی مکمل تنوع توانمندی های صادراتی منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می دهد.

لازم به ذکر است سرمایه گذاران عراقی، چینی، ترکمنستانی، جمهوری آذربایجان و عمانی بهمراه فعالین اقتصادی داخلی شرکت کننده و بازدید کننده بهمراه تعدادی از مدیران دولتی و مناطق آزاد در نخستین روز نمایشگاه در غرفه سازمان حضور پیدا کردند.

تاریخ:
۱۴۰۲/۰۲/۱۷