در یک نشست خبری؛

برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی حوزه هنری گیلان تشریح شد

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری گیلان با اشاره به برگزاری ۷ ویژه برنامه در هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: ۹ عنوان کتاب نیز در این هفته رونمایی می شود. محمد پر حلم پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: هنر متعهد […]

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری گیلان با اشاره به برگزاری ۷ ویژه برنامه در هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: ۹ عنوان کتاب نیز در این هفته رونمایی می شود.

محمد پر حلم پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: هنر متعهد و ارزشمند باید با نگاهی ظریف آسیب‌های جامعه را به تصویر بکشد.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری گیلان با اشاره به برگزاری ۷ ویژه برنامه در هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: شهرستان‌های گیلان میزبان برگزاری و بزرگداشت این هفته هستند.

وی با اشاره به برگزاری شب شعر رمضان در هفته هنر انقلاب اسلامی بیان کرد: تشریح هنر انقلاب اسلامی با حضور فعالان فرهنگی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه در ۲۰ شهر گیلان نیز در دستور کار است.

پر حلم افزود: قرار است به مناسبت ایام پیش رو، ۹ کتاب با موضوعات مختلف فرهنگی و هنری گیلان نیز منتشر شود.

وی با بیان اینکه نمایش‌های مختلف و مستندات هنری نیز در این ایام رونمایی می‌شود ادامه داد: رویکرد حوزه هنری درک خواسته مردم و اتخاذ رویکرد مسئله محوری است.

همچنین رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گیلان، سید رسول منفرد در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران گیلان، اظهار کرد: چالش‌ها و مشکلات در جامعه در فضای هنری هم تسریع پیدا کرده و بازتاب خواهد داشت.

وی با بیان اینکه چالش‌ها مایه بروز و نبوغ استعدادهای هنری می‌شود، افزود: اتفاقات و تجربه نیم قرن اخیر نشان می‌دهد که چالش‌ها و مشکلات جامعه منتج به ذوق هنری و کشف و شکوفایی استعدادهای هنری شده است.

رئیس حوزه هنری گیلان، مسئله محوری را مهم‌ترین رویکرد این نهاد فرهنگی دانست و بیان کرد: تعریف زیست بوم گیلان پیش نیاز طرح نظام مسائل است و حوزه هنری تلاش کرده ماکتی از زیست بوم گیلان را طراحی کند.

منفرد با اشاره به اهمیت سند زیست بوم گیلان، اضافه کرد: طرح سند زیست بوم گیلان کمک بزرگی به گیلان شناسی ما در ابعاد مختلف خواهد کرد تا بتوانیم بر اساس داده‌های آماری درست تصمیم گیری و برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به طرح سند تحول گیلان، افزود: ترویج فرهنگ کار و تولید و توجه به هویت با محوریت کودک و نوجوان و خانواده در سند تحول مورد تاکید است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به رویکردهای این نهاد فرهنگی و هنری، بیان کرد: تقویت هنر و اندیشه، تقویت جنبه مردمی ساختارها و برنامه‌ها و توجه به حوادث و سوانح زمانه بخشی از رویکردهای حوزه هنری گیلان است.

منفرد ادامه داد: تمرکز به موضوعات اصلی گیلان و ایران، مخاطب کودک و نوجوان و ایجاد هویت هنر انقلاب اسلامی بخش دیگری از رویکردهای حوزه هنری گیلان است.

وی با بیان اینکه پیوند هنر و اندیشه با کار نمایشی و بخش نامه‌ای صورت نمی‌گیرد، افزود: باید بسترهای لازم برای بهره گیری از ظرفیت‌های هنرمند و اندیشمند در کنار هم فراهم شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه فضا برای بهره گیری از ظرفیت‌ها و استعدادهای هنری باز است، گفت: حوزه هنری گیلان از همه ظرفیت‌ها و اندیشه‌ها برای شکوفایی استعدادهای هنری بهره می‌گیرد.