بیانیه جبهه اصلاحات ایران درباره عملیات اخیر مبارزان فلسطینی

مسؤلیت اصلی آن چه در این روزها در غزه و سرزمین‌‌های اشغالی می‌گذرد بر عهده‌ رژیم اشغالگر، تمامیت‌خواه، صاحب ایدئولوژی افراطی قومی و مذهبی و نژادپرستی است که بی‌اعتنا به تمامی قوانین بین المللی، قطعنامه‌های مکرر سازمان ملل متحد و درخواست‌ها و هشدارهای نهادهای حقوق‌بشری، خیره‌سرانه به تجاوز و اشغالگری ادامه می‌دهد. جبهه اصلاحات ایران […]

مسؤلیت اصلی آن چه در این روزها در غزه و سرزمین‌‌های اشغالی می‌گذرد بر عهده‌ رژیم اشغالگر، تمامیت‌خواه، صاحب ایدئولوژی افراطی قومی و مذهبی و نژادپرستی است که بی‌اعتنا به تمامی قوانین بین المللی، قطعنامه‌های مکرر سازمان ملل متحد و درخواست‌ها و هشدارهای نهادهای حقوق‌بشری، خیره‌سرانه به تجاوز و اشغالگری ادامه می‌دهد.

جبهه اصلاحات ایران به عملیات اخیر مبارزان فلسطینی علیه اسرائیل واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای نوشت: عملیات بزرگ و غافلگیر کننده‌ مبارزان فلسطینی که در تاریخ منازعات این کشور با اسرائیل بی‌سابقه است، جدا از حواشی آن، بیانگر حقیقتی غیر قابل کتمان است که مسئله‌ فلسطین جز با راه‌حل‌های عادلانه پایان یافتنی نیست و صلح، آرامش و امنیت در سایه‌ سرکوب و تحقیر یک ملت و محروم ساختن آنان از حق سیادت بر سرزمین مادری خویش به دست نمی‌آید. نمی‌توان سرزمین و خانه و کاشانه‌ ملتی را مرحله به مرحله با توسل به زور و خشونت از صاحبان آن گرفت و آواره‌شان کرد تا آنجا که قریب به سه میلیون انسان را در قطعه‌ای به اندازه یک شهر کوچک و محروم از بسیارى از مواهب زندگی، زندانی و از حق استقلال و زیست شرافتمندانه محروم ساخت و همچنان در امنیت به سر برد.
از این رو مسؤلیت اصلی آن چه در این روزها در غزه و سرزمین‌‌های اشغالی می‌گذرد بر عهده‌ رژیم اشغالگر، تمامیت‌خواه، صاحب ایدئولوژی افراطی قومی و مذهبی و نژادپرستی است که بی‌اعتنا به تمامی قوانین بین المللی، قطعنامه‌های مکرر سازمان ملل متحد و درخواست‌ها و هشدارهای نهادهای حقوق‌بشری، خیره‌سرانه به تجاوز و اشغالگری ادامه می‌دهد و ثابت کرده است راهی به جز تحکم، زور، خشونت و تضییع حقوق انسان‌های غیر صهیونیست نمی‌شناسد.
جبهه‌ اصلاحات ایران ضمن حمایت از حق مسلم فلسطینیان در دفاع از کیان و شرافت خود در برابر رژیم اسرائیل، متذکر می‌شود نمی‌توان و نباید مبارزه برای استیفای این حق پاک و ارزشمند را با خشونت‌های ناموجه و نقض متقابل حقوق انسان‌ها آلوده کرد. از این رو هر چند برخی صحنه‌های خشونت بار و غیرانسانی را که در جریان عملیات طوفان الاقصى رخ داده نتیجه‌ فوران خشم فروخفته‌ ناشی از سال‌ها ستم و تحقیر مى‌داند، اما به هیچ وجه آن را از نظر انسانی قابل دفاع و به نفع حرکت حق‌خواهانه‌ ملت فلسطین تلقى نمى‌کند.
ما ضمن انتقاد شدید نسبت به بی‌عملی مجامع و نهادهای بین‌المللی در برابر دهه‌ها ظلم، خشونت و تضییع کرامت انسانی ساکنان اصلی سرزمین‌های اشغالی، از نهادهای مستقل حقوق‌بشر می‌خواهیم در برابر این جنایت و نسل‌کشی سیستماتیک با صدای بلند اعتراض کنند.
جبهه‌ اصلاحات ایران همچنین با محکوم کردن آنچه دولت اسرائیل به بهانه‌ واکنش به حمله‌ گروه‌های مقاومت بر سر مردم مظلوم غزه می‌آورد؛ از جمله برخوردهای غیرانسانی با اسرا، بمباران‌های کور و ویران‌کننده، محاصره، قطع آب و برق منطقه و محدودیت در انتقال غذا و دارو که جان تعداد زیادی انسان غیر مسلح اعم از زنان و کودکان را گرفته و خواهد گرفت، از همه‌ کشورهای جهان از جمله کشورهای منطقه و به خصوص مقامات کشورمان می‌خواهد با فعال کردن حداکثر ظرفیت دیپلماسی نهادهای بین‌المللی به ویژه سازمان کنفرانس اسلامی در پایان دادن به کشتار مردم غزه بکوشند.
جبهه اصلاحات ایران در پایان به مقامات رسمى کشورمان توصیه مى کند از هرگونه اظهارات و مواضع غیرمسؤلانه و هیجان زده که به القای نقش مستقیم ایران در این عملیات دامن بزند، پرهیز کرده و منافع و مصالح ملی کشور را در معرض تهدید و آسیب‌های احتمالی قرار ندهند.