درخواست پارلمان اروپا برای حذف بلاروس از یورو ۲۰۲۴

بیش از ۱۰۰ عضو پارلمان اروپا با ارسال نامه‌ای به الکساندر چفرین رئیس یوفا از وی خواستند تیم ملی بلاروس را از شرکت در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ در آلمان حذف کند. نویسندگان این نامه در درخواست خود اشاره کردند که حقوق بشر در بلاروس نقض می‌شود. این نمایندگان در بیانیه‌ای اعلام کردند، […]

بیش از ۱۰۰ عضو پارلمان اروپا با ارسال نامه‌ای به الکساندر چفرین رئیس یوفا از وی خواستند تیم ملی بلاروس را از شرکت در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ در آلمان حذف کند.

نویسندگان این نامه در درخواست خود اشاره کردند که حقوق بشر در بلاروس نقض می‌شود. این نمایندگان در بیانیه‌ای اعلام کردند، حضور تیم ملی فوتبال بلاروس در مسابقات یوفا بعداً توسط الکساندر لوکاشنکو (رئیس جمهور بلاروس) و تیم تبلیغاتی‌اش برای اثبات استقبال خوب از او در جامعه بین‌المللی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تیم ملی فوتبال بلاروس مجاز به شرکت در تورنمنت‌های یوفاست، اما باید بازی‌های خانگی را در خارج از کشور و بدون تماشاگر انجام دهد. بلاروس در مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۴ باید در گروه اول با تیم‌های ملی سوئیس، رژیم صهیونیستی، رومانی، کوزوو و آندورا بازی کند.