روز دوم حضور منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران/ از مذاکره با اقلیم کردستان برای تفاهم نامه همکاری تا حضور نماینده مجلس

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در دومین روز نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران، غرفه نمایشگاهی این منطقه میزبان مذاکراتی با سرمایه گذارانی از اقلیم کردستان عراق تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود. بنابراین گزارش شیخ مصطفی عبدالرحمن رئیس اتحادیه صادر کنندگان و وارد کنندگان اقلیم کردستان عراق […]

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در دومین روز نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران، غرفه نمایشگاهی این منطقه میزبان مذاکراتی با سرمایه گذارانی از اقلیم کردستان عراق تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود. بنابراین گزارش شیخ مصطفی عبدالرحمن رئیس اتحادیه صادر کنندگان و وارد کنندگان اقلیم کردستان عراق و هیأت همراه در دیدار با مهندس وحید طالب پور و مدیران معاونت اقتصادی سازمان با تصریح بر ظرفیت ها و فرصت‌های همکاری مشترک،خواستار تنظیم روابط راهبردی فی مابین در قالب انعقاد تفاهم نامه همکاری شد.

طالب پور نیز با تأکید بر فرصت های همکاری دو جانبه در زمینه هایی چون ترانزیت کالا از چین و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، بر سرمایه گذاری در زمینه های لجستیک و ساخت و بهره برداری از اسکله های بندری را فرصت های جدید همکاری تصریح نمود.

در ادامه غرفه منطقه آزاد انزلی میزبان دکتر احمد دنیا مالی نماینده مردم انزلی و عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس بود که در نشست با دکتر اکبر نیازی، سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی، میثم محمد نژاد معاون توسعه مدیریت، و معاون و مدیران معاونت اقتصادی و بندری سازمان در خصوص راهکارهای فعال سازی کریدورهای بین المللی عبوری از منطقه و هم افزایی میان بنادر انزلی و کاسپین به بحث و تبادل نظر پرداخت.

گفتنی است سرمایه گذارانی از روسیه، قزاقستان، امارات متحده عربی، عمان و پاکستان، رییس شورای هماهنگی و همکاری فعالین اقتصادی مناطق آزاد، مدیران اقتصادی مناطق آزاد و مدیران استانداری و اداره کل صنایع دستی استان گیلان حضور داشتند.

تاریخ:
۱۴۰۲/۰۲/۱۹