اخبار » اخبار شاخص » اخبار مهم » پیشخوان » سیاست
کد خبر : 41619
یکشنبه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷

فرماندار رشت: با امکانات استانی خدمات ملی ارائه می کنیم

فرماندار رشت: با امکانات استانی خدمات ملی ارائه می کنیم

میر شمس مومنی زاده غروب شنبه در جلسه ساماندهی سواحل گیلان در رشت اظهار داشت: ما به همه ایرانیان خدمات ارائه می کنیم در صورتی که اعتبارات ما استانی است.
وی با تاکید بر ضرورت مطالبه از اعتبارات ملی تصریح کرد: شهرستان رشت دارای ۲۲ کیلومتر ساحل در ۱۱ روستای بخش های خمام ، لشت نشاء و خشکبیجار است و ۵۵نقطه خطر آفرین در سواحل آن شناسایی شده است اما بایستی از امکانات استان برای ارائه خدمات به همه ایرانیان استفاده کنیم.
وی با اشاره به لزوم تعیین متولی مشخص برای سواحل گفت: سواحل باید یک متولی واحد و مشخص داشته باشد و فرمانداری ها همان نقش نظارتی را داشته باشند .
مومنی زاده با بیان اینکه برنامه ریزی ها برای دریا بایستی برای چهار فصل باشد ، گفت: یکی از ماموریت ها و اولویت های ما حذف و یا کاهش تلفات نیروی انسانی است؛ از اینرو ، حقوق ناجیان غریق که نقش محوری در این رابطه ایفا می کنند، باید به موقع پرداخت شود.
وی همچنین بر لزوم فرهنگسازی در استفاده از سواحل برای کاهش غریق تاکید و بیان کرد: بایستی مشکلات هیات نجات غریق اعم از اداری ، آموزش ، صدور کارت ، استقرار ناجیان و پرداخت دستمزد در رابطه با ناجیان نیز برطرف شود .
همچنین اسماعیل حیدری ازاد فرماندار انزلی با بیان اینکه مدیریت سواحل با وزارت کشور و پرداخت حقوق ناجیان با اداره کل ورزش و جوانان است ، گفت: این موضوع موجب عملکرد ضعیف ما می شود.
وی اظهار داشت: بندر انزلی دارای هشت طرح و ۴۸ کیلومتر ساحل است که گردشگران فقط می توانند از ۲۷ کیلومتر آن استفاده کنند.
نماینده محیط زیست گیلان نیز در اینجلسه گفت: ۱۰ مورد از شناگاه ها دارای پرچم آبی و مابقی زرد و دو شناگاه به دلیل آلودگی شدید از لحاظ شنا ممنوع اعلام شده اما می تواند از نظر تفرجگاهی مورد استفاده قرار بگیرد.
گیلان دارای ۲۷۴ کیلومتر نوارساحلی از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب گیلان است. گیلان دارای ۹ شهرستان ساحلی است.